BTSO Sağlık Komitesi Seçimlerinin Ardından…

/ 7 Mayıs 2013 / 616 views / yorumsuz

IMAG0201Bursa Ticaret Odası seçimleri sonuçlandı. Nazik, hoşgörülü demokratik bir ortamda çok sesli bir seçim kazananlarında, sandıkta kalanlarında ders alması gereken sonuç ve mesajları ile sonuçlandı. Seçimi kazanan arkadaşlara ve özellikle sayın Erol Kılıç, Mustafa Esgin ve Davut Baykan’ a başarılar dilerim.

Bursa’daki seçim yarışı ve sonuçlarının ayrımcılık değil bütünleşme getirdiğini düşünüyorum. Bugün BTSO seçim alanına Bursa’nın çok değerli akademisyen, uzman, pratisyen hekimleri ve diş hekimleri hastaları olmalarına rağmen, dar vakitlerinde gelerek demokratik katılımcı bir seçimin olması için oylarını ve mesajlarını verdiler..

Seçimlerin kaybedeni olmaz, seçimler çalışmaya aday olanlara mesaj iletir. Bu kadar değerli hekimin iş güçlerini bırakarak o salona gelmeleri, kendileri ve hastaları için gelecek ile ilgili kaygılarından olabilir.

Artık bizlere düşen değerli hekim arkadaşlarımızın bizden istediği çalışma özverisini göstermek ve sağlık sektöründeki değişimlerde onların haklarını sonuna kadar savunabilmek olmalıdır. Her ne kadar sağlık sektöründeki patron ve emekçileri yaklaşımıma bazı arkadaşlarım kızabilirler ama.

Sağlık sektöründe patron olmaz. Sağlık sektöründe yatırımcılar ile hekimler ve sağlık çalışanları olur.

Bugün hasta güvenliği kavramını tartışıyorsak SAĞLIĞIN PATRONLARI HEKİMLERDİR. Sağlık yatırımcıları ve hekimler ortak menfaat noktasında birleştikleri sürece maksimum verim alınır diye düşünüyorum.

Kazanan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.

 

Artık seçim bitti çalışma zamanı.

Kazanan arkadaşlarımız bize de çalışmalarında ödev ve görev verdikleri sürece çalışmak ve gereğini yapmanın seçime katılan tüm hekimlere olan borcumuz olduğunu düşünüyorum. Bursa sağlık camiasına hayırlı uğurlu olsun…

 

Saygılarımla,

Dr. Feza ŞEN

0532 277 88 17

fezasen@megamed.org

Tıp fakültesi mezuniyeti sonrası İşletme Fakültesinden Sağlık Bilimleri Yönetimi Uzmanlığımı MBA tamamladım. 1997 yılından bugünlere Özel Sağlık Sektöründe durum tespitleri, kurulum, işletim, yönetim ile ARGE ve ÜRGE safhalarında geleceğe dair projelendirmeler üzerine çalışmaktayım.. 0 532 277 88 27 – fezasen@megamed.org – info@fezasen.com

Yorum yaz